Telefon Hafızasını Temizlemenin Kolay Yolları

telefon-hafizasi-nasil-temizlenir-728x375

Günümüzde herkes akıllı telefon kullanmakta bulut hesapları, arttırılmış telefon hafızaları çoğu zaman hafıza konusunda problem yaşamamızı engellemekte. Fakat farkında olmadan dolmuş telefon hafızaları video, fotoğraf çekmemizi engelliyor. Aynı zamanda aşırı dolmuş telefon hafızaları akıllı telefonumuzun daha yavaş çalışmasını sağlamakta.

Telefon Hafızasını Temizlemenin Püf Noktaları

Öncelikle gerekli görmediğimiz resim, video, programları düzenli olarak telefonumuzdan temizlemeliyiz. Bir bulut hesabı edinerek, telefonumuzda ki bizim için önemli tüm verileri bu hesapta tutarak hem daha güvenilir bir yerde kalmalarını sağlar hem de telefonumuzun belleğinin temiz kalmasını sağlarız.

Telefon Hafızasını TemizlemekBunlarla beraber yapılacak en önemli şeylerden biri: Birçoğumuz çok sık kullanmadığımız uygulamaları telefonumuzda tutmaktayız. Bu uygulamalar biz kullanmasak da arka planda çalışmaya devam eder ve veri alışverişinde bulunur. Bu uygulamaları durdurup kullanacağımız zaman faal hale getirmek hafıza temizlemedeki en pratik ve kesin yollardandır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir